please wait...
crowdfunding-vyhody-a-nevyhody-investovani-do-nemovitosti

Crowdfunding – výhody a nevýhody investování do nemovitostí

Investování do nemovitostí už dávno není jen o tom koupit byt, který následně pronajímat. V poslední době se můžeme často setkat s investováním nepřímo, například přes „davové financování“ (crowdfunding), které se stává čím dál více populární, zejména mezi drobnými a začínajícími investory.

Crowdfunding = způsob financování, při kterém větší počet investorů přispívá k cílové částce požadované pro realizaci předmětu financování

 

Jaké jsou výhody crowdfundingového investování?

1. možnost investování s malým kapitálem

Při investování není potřeba mít milionový kapitál, jako tomu je při koupi investičního bytu. S investicí do crowdfundingu můžete s mnohem nižšími částkami, obvykle od 10-100 tisíc Kč. Toto nejvíce ocení zejména začínající investoři.

2. žádná správa nemovitosti

Veškeré záležitosti ohledně správy nemovitosti, do které investujete, spadají do rukou investiční společnosti. Vy se tedy nemusíme starat o hledání nájemníků, opravy a mnohé další, což vám ušetří nejen spoustu času, ale také nákladů.

3. diverzifikace a nižší riziko

Vzhledem k tomu, že se na investování do projektu, díky crowdfundingu, podílí více lidí, riziko klesá. V projektu obvykle nebývá pouze jedna nemovitost, jako by tomu bylo při koupi investičního bytu, takže se riziko selhání projektu snižuje.

 

Jaké jsou nevýhody crowdfundingového investování?

1. žádný budoucí růst

Když investujete přímo, vaše nemovitost má potenciál růstu své hodnoty do budoucna. V případě crowdfundingu tomu tak není, jelikož mají jednotlivé projekty předem danou dobu trvání a pevný výnos.

2. špatný výběr investiční společnosti

Pokud vložíte své peníze do nesprávné investiční společnosti, může se stát, že nic nevyděláte nebo dokonce o své peníze přijdete. Je to dáno tím, jak vybraná investiční společnost zachází s vybranými penězi, rizikem a dalšími faktory.

3. nevlastníte žádnou nemovitost

Na jednu stranu to může být pozitivum, ale nemůžete si na svou nemovitost tzv. sáhnout, v případě horších časů nemůžete nemovitost využít k vlastnímu bydlení a v budoucnu třeba předat svým potomkům.

 

Věříme, že se vám článek líbil a je vám teď investování do nemovitostí přes crowdfunding zas o něco jasnější. Pokud byste měli jakýkoliv dotaz, kontaktujte nás na uvedených kontaktech v sekci "Kontakt" a my vám rádi odpovíme.

Podobné články

Příběh investičního projektu: Plynární Apartments

Nedávno jsme úspěšně dokončili náš investiční projekt Plynární Apartments, proto jsme se rozhodli nechat vás nahlédnout pod pokličku naší práce v occollo a investičním projektem vás provést od začátku do konce.

Příběh investičního projektu: Rezidenční dům v Zahradách

Minulý rok jsme úspěšně dokončili náš investiční projekt Rezidenční dům v Zahradách a rozhodli jsme se nechat vás nahlédnout pod pokličku naší práce v occollo a investičním projektem vás provést.

Příběh investičního projektu: Rezidenční dům v Zahradách

Minulý rok jsme úspěšně dokončili náš investiční projekt Rezidenční dům v Zahradách a rozhodli jsme se nechat vás nahlédnout pod pokličku naší práce v occollo a investičním projektem vás provést.