please wait...
uvod-do-investovani-do-nemovitosti-pro-zacatecniky

Úvod do investování do nemovitostí pro začátečníky

Investice do nemovitostí jsou považovány za jedny z nejbezpečnějších investic, přesto je nutné mít patřičné znalosti. V tomto článku probereme základní informace, které do začátku budete potřebovat.

Pod pojmem investiční nemovitost se označuje nemovitost, která není pořizována za účelem vlastního bydlení, ale s cílem jejího pronájmu nebo prodeje se ziskem.

 

V zásadě rozlišujeme dva způsoby investování do nemovitostí. Buďto budete nakupovat fyzické nemovitosti, jako jsou byty, domy a chaty, nebo budete investovat do nemovitostních fondů, nemovitostních dluhopisů či crowdfundingu.

 

Pokud chcete investovat přímo, budete muset mít větší kapitál (pro nákup dané nemovitosti). Příjmem pro vás bude nájem, který vám zaplatí nájemník vaší nemovitosti. Budete se však muset starat o kompletní správu vaší nemovitosti, což zahrnuje rekonstrukce, výběr nájemníků, stanovení ceny nájemného a tak dále.

Návratnost vaší investice se pohybuje okolo 10 a více let s ročním zhodnocením 5 a více %.

 

Pokud se rozhodnete investovat nepřímo (fondy, dluhopisy, crowdfunding), budete potřebovat znatelně menší kapitál, proto je tato forma investice dostupná i menším investorům. Toto investování většinou probíhá přes investiční společnosti, takže nepotřebujete moc odborných znalostí. Příjmem pro vás bude úrok z investované částky.

 

Návratnost a zhodnocení se zde liší fond od fondu, dluhopis od dluhopisu a crowdfunding od crowdfundingu, avšak není zde takový rozdíl v porovnání s přímým investováním.

 

Podobné články

Crowdfunding – výhody a nevýhody investování do nemovitostí

Investování do nemovitostí už dávno není jen o tom koupit byt, který následně pronajímat. V poslední době se můžeme často setkat s investováním nepřímo, například přes „davové financování“ (crowdfunding), které se stává čím dál více populární, zejména mezi drobnými a začínajícími investory.

Příběh investičního projektu: Plynární Apartments

Nedávno jsme úspěšně dokončili náš investiční projekt Plynární Apartments, proto jsme se rozhodli nechat vás nahlédnout pod pokličku naší práce v occollo a investičním projektem vás provést od začátku do konce.

Příběh investičního projektu: Rezidenční dům v Zahradách

Minulý rok jsme úspěšně dokončili náš investiční projekt Rezidenční dům v Zahradách a rozhodli jsme se nechat vás nahlédnout pod pokličku naší práce v occollo a investičním projektem vás provést.